فرمت بندی در اکسل

رنگ نمودن سطرها به صورت یک در میان با استفاده از CONDITIONAL FORMATTING
وقتی شما یک جدول را می سازید (با استفاده از  Insert➜Tables➜Table) ، شما قادر به فرمت بندی جدول هستید به طوری که سطرها به صورت یک در میان رنگ آمیزی شوند. رنگ آمیزی یک در میان سطرها خواندن داده های شیت شما را آسان تر می کند.

ادامه مطلب...

با نصب مایکروسافت آفیس ، چند فونت جدید به سیستم شما اضافه می شود ، و این فونت ها در زمان ایجاد یک ورک بوک جدید استفاده می شوند . فونتی که  به عنوان پیش فرض انتخاب می شود بسته به اینکه شما  کدام تم را برای ورک بوک خود انتخاب می کنید متفاوت است .

ادامه مطلب...

اگر شما بخواهید که در یک سلول به طور همزمان هم عدد و هم متن داشته باشید ( مثلا  " جمع قیمت : 3000" ) ، اکسل سه گزینه برای این کار در اخیار شما قرار می دهد . استفاده از خاصیت الحاق کردن (Concatenation ) یا استفاده از تابع TEXT و یا استفاده از فرمت بندی عددی دلخواه . در ادامه با توضیح هر سه مطلب با ما همراه باشید .

ادامه مطلب...

Watermark تصویر یا متنی است که در پرینت صفحه مورد نظر نمایش داده می شود . واترمارک می تواند تصویر کم رنگ لوگوی یک شرکت و یا کلمه ای مانند پیش نویس ( DRAFT) و یا ... باشد . اکسل فرمانی مشخص برای نمایش Watermark در پرینت صفحه ندارد ، اما می توان با قراردادن تصویر در هدر یا فوتر شیت به آن Watermark اضافه کنید . برای این کار مراحل زیر را انجام دهید :

ادامه مطلب...

حتما تا به حال در تب Home و گروه Clipboard آیکون Format Painter که شبیه یک برس نقاشی است دیده اید . یک راه خیلی ساده برای کپی کردن فرمت سلول های اکسل استفاده از همین گزینه است . این کار خیلی ساده تر و روان تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید .
وقتی شما از Format Painter استفاده می کنید تمام جنبه های فرمت بندی محدوده انتخابی ، شامل فرمت بندی عددی ، حاشیه ها ، سلول های ادغام شده و فرمت بندی های شرطی کپی می شوند .

ادامه مطلب...

وقتی از فرمت بندی گفته می شود همه به این فکر می کنند که حتما کل یک سلول را باید فرمت دهی کرد . ولی واقعیت این است که فرمت بندی سلول های اکسل بر مبنای همه یا هیچ نیست . در برخی موارد ، ممکن است که برای خوانا تر و بهتر شدن فایل اکسل بخواهید برخی از کاراکتر های موجود در یک سلول اکسل به فرمت دلخواه خود درآورید . نکته ای که اینجا باید به آن توجه کرد این است که تکنیکی که در این مورد در این مطلب بیان می شود به سلول های شامل متن محدود است و در سلول هایی که شامل یک مقدار و یا فرمول هستند کار نمی کند .

ادامه مطلب...