گاهی اوقات لازم است که  داده هایی را که شامل مقادیر منفی است ،از جایی دیگر به فایل اکسل ایمپورت ( Import) کنیم. در این موارد علامت منفی بعد از عدد قرار می گیرد . مثلا عدد منفی 1393 را به جای  شیوه معمول  1393- به صورت -1393 نمایش می دهد . اکسل این مقادیر را تبدیل نمی کند . در حقیقت به عنوان یک کاراکتر غیر عددی در اکسل شناسایی می شوند . برای حل این مشکل کافیست مراحل ساده زیر را انجام دهید :


1 - داده هایی را که دارای علامت منفی بعد از عدد هستند را انتخاب می کنید . نیازی نیست تنها اعدادی را که دارای مشکل هستند را در یک محدوده یافته و انتخاب کنید . کل محدوده را می توانید انتخاب کنید و اگر شامل اعداد مثبت باشد نیز مشکلی بوجود نمی آید .
2 - Data➜Data Tools➜Text to Columns را انتخاب کنید .
3 - وقتی که پنجره Text to Columns ظاهر شد بر روی Finish کلیک کنید .
در اینجا نیازی به طی کردن تمام مراحل در پنجره  Text to Columns  نمی باشد زیرا تنظیمات پیش فرض در پنجره Advanced Text Import Settings اصلاح این مشکل پیش بینی شده است . ( به صورت عادی نیز این پنجره نشان داده نمی شود . ) اگر بخواهید این تنظیمات همان گونه که در شکل زیر آمده است ، را ببینید در پنجره Text to Columns بر روی NEXT کلیک کنید تا به گام سوم بروید در آنجا بر روی Advanced کلیک کنید .
شما همچنین می توانید از ویژگی Flash Fill هم برای قرار گرفتن علامت منفی در پشت عدد استفاده کنید . ولی اگر محدوده شامل مقادیر مثبت باشد شاید نیاز باشد چند مثال برای توضیح بیشتر آورده شود . در آینده در مورد ویژگی Flash Fill اکسل مطالب کامل تری را خواهیم آورد .

کار با داده ها در اکسل

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی